نام زیرپورتال : بوشهر
اخبار

1394/10/13 يكشنبه

جلسه پیگیری مصوبات ستاد درآمد و تجهیز منابع استان

جلسه پیگیری مصوبات ستاد درآمد و تجهیز منابع استان رأس ساعت 10 صبح در محل دفتر جناب آقای عوض پور رئیس محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تشکیل گردید.

 

 

         

 

 

            جلسه پیگیری مصوبات ستاد درآمد و تجهیز منابع استان رأس ساعت 10 صبح در محل دفتر جناب آقای عوض پور رئیس محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تشکیل گردید.

در ابتدا آقای بیات دبیر جلسه با مروری بر روی مصوبات دو جلسه قبل در خصوص اجرایی شدن این مصوبات صحبت هایی را بیان داشتند. در همین زمینه ایشان نقش و اهمیت اجرایی شدن و نتایج حاصله از اجرای مصوبات را به تفکیک عنوان داشتند و از پیگیری های به عمل آمده در خصوص اجرایی شدن مورد به مورد این مصوبات گزارشی را بیان داشتند و پس از آن در این خصوص درخواست کردند که هر یک از مسئولین مربوطه دستگاههای اجرایی ذیربط مرتبط با هر یک از این مصوبات توضیحاتی را از روند فعالیتهای به عمل آمده در جهت اجرایی شدن مصوبات را تشریح نمایند.

به همین جهت آقای حسینی مدیر کل محترم صنعت، معدن و تجارت در خصوص اقداماتی که در جهت جلوگیری از مشکلات صدور کارتهای بازرگانی و سوء استفاده از آن و هماهنگی هایی که در این زمینه با اداره کل نظارت بر گمرکات استان صورت پذیرفته است توضیحاتی را ارائه دادند.

در همین راستا آقایان هاشمی مدیر کل محترم امور مالیاتی استان، صمدیان معاون محترم درآمدهای مالیاتی اداره کل امور مالیاتی و قاسمی نماینده محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر نیز توضیحات و راهکارهایی را ارائه دادند.

درخصوص آمار مدت زمان رسیدگی به پرونده های هیأت حل اختلاف مالیاتی آقای هاشمی مدیر کل محترم امور مالیاتی عنوان داشتند که تعداد پرونده های رسیدگی شده در سالهای 92 ، 93 و هشت ماهه 94 به ترتیب 10129 ، 13000 ، 8000 پرونده بوده است و در حال حاضر اگر پرونده کامل باشد متوسط زمان رسیدگی به صدور رأی 15 روز می باشد و چنانچه مستندات پرنده کامل نباشد این پروسه حدود 2 تا 3 ماه به طول می انجامد. ایشان همچنین در مورد رسیدگی خارج از نوبت پرونده های عوارض آلایندگی اعلام داشتند که 14 پرونده در این راستا خارج از نوبت رسیدگی شده است.

پس از بررسی کلیه پیشنهادات و نقطه نظرات توافقات زیر به تصویب رسید.

1ـ مقرر شد برای اینکه اخذ مفاصا حساب مالیاتی در هنگام ترخیص کالا الزامی شود، آقای پور حیدر متنی را تهیه کند تا با امضای آقای عوض پور به آقای کرباسیان رئیس کل محترم گمرکات ایران ارسال گردد.


 

2ـ مقرر شد آقای هاشمی رقم فرار مالیاتی را کتباً ارائه دهند.

3ـ مقرر شد کلیه پیشنهادات ارائه شده در جلسه جهت صدور کارتهای بازرگانی و سوء استفاده از آنها، کتباً به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال گردد تا به صورت یکجا و طی یک نامه و با امضای استاندار محترم به مراجع ذیصلاح ارسال گردد.

4ـ مقرر شد نماینده دادستان هماهنگی لازم را جهت حضور قضات دادگستری در جلسات هیأتهای حل اختلاف مالیاتی تا پایان سال را به عمل آورند.

این جلسه رأس ساعت 12 با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد به پایان رسید./م

 

 


 
امتیاز دهی
 
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^