نام زیرپورتال : بوشهر
اخبار

1397/10/13 پنجشنبه

گردهمایی ذیحسابان دستگاههای اجرایی و شهرداری های استان راس ساعت 9 صبح در مکان سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر با حضور مهمانان گرامی از وزارت خانه متبوع برگزار گردید

گردهمایی ذیحسابان دستگاههای اجرایی و شهرداری های استان راس ساعت 9 صبح در مکان سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر با حضور مهمانان گرامی از وزارت خانه متبوع برگزار گردید. در ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد و سرود ملی پخش گردید.پس از ان کلیپی کوتاه از پتانسیل و توانمندی های موجود در استان از قبیل قابلیت های دریایی ، صنعتی و ذخایر زیرزمینی از جمله صنایع دستی محصولات

 

گردهمایی ذیحسابان دستگاههای اجرایی و شهرداری های استان راس ساعت 9 صبح در مکان سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر با حضور مهمانان گرامی از وزارت خانه متبوع برگزار گردید.

در ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید تلاوت شد و سرود ملی پخش گردید.پس از ان کلیپی کوتاه از پتانسیل و     توانمندی های موجود در استان از قبیل قابلیت های دریایی ، صنعتی و ذخایر زیرزمینی از جمله صنایع دستی محصولات خرما ، بسته بندی ، میگو ، ماهی ، نفت و گاز و گمرک و ارتباطات محوری این استان با کشورهای همسایه حوزه خلیج فارس در زمینه صادرات و واردات و رقم بالای مالیات و ارزش افزوده در حوزه منطقه عملیاتی ( پتروشیمی ، گاز و نفت ) که همگی نشاندهنده نقش مهم و استراتژیک از لحاظ جایگاه بالای درآمدی ، ارزی و ریالی در بودجه کل کشور بوده پخش گردید.

سپس در ساعت 9:30 دقیقه سخنان مدیر کل محترم استان بوشهر با ذکر خوش آمدگویی به مهمانان حول محور توانمندی های استان ، گمرک ، اقتصادی و همچنین مشکلات ذیحسابان با دستگاههای نظارتی و رفع موانع در خصوص ارتقاء همکاران در جهت بالابردن دانش ذیحسابان جوان در کنار ذیحسابان جوان در کنار ذیحسابان با تجربه ای که در مدتی نه چندان زیاد به مقام بالای بازنشستگی نائل خواهند آمد ، ایراد سخنرانی نمودند.

در ادامه جناب آقای حصادی ذیحساب محترم آموزش و پرورش سخنانی پربار در زمینه ارزش های اقتصادی از جمله نیروی انسانی و توانمندی های فکری افراد در جهت اعتلاء اهداف کشور و تلاش در جهت رسیدن به نرم های جهانی از قبیل فناو.ری اطلاعات ، راه ، بهداشت و .... که همگی در مجموعه دانش فکری بشری جای گرفته را مورد تعلیم قرار داده و یادآوری نمودند که همه ارزش ها از قبیل تاریخ ، معنویت ، آب و خاک   ، خانه ، شغل و زندگی قابل مقایسه بوده که در جهت کسب آنها هزینه های زیادی متحمل شده است.

راس ساعت 10:30 دقیقه سخنان جنای آقای پاکباز مدیر کل محترم نظارت بر ذیحسابی ها  آغاز گردید که محوریت سخنان این بزرگوار در زمینه شان و شخصیت ذیحساب گرفته تا مزایا و معایب شغلی موجود بر سر راه ذیحسابان را متذکر شده و یا درآمد    که همه مشاغل دارای زحمات و سختی بوده و اگر ذیحسابان با عینک خود بتوانند خطوط قرمز را شناسایی کنند در این مسیر گام برندارند و همچمنین اشاره نمودند که گزارشات تهیه شده از حسابرسان دیوان محاسبات نشاندهنده اهمیت دستگاههایی بوده که ذیحساب در آنها ایفاء نقش کرده است. و در واقع توانمند بودن ذیحساب را در زمینه امضاء یا رد اسناد یادآور شدند و اضافه نمودند که ظرفیت های لازم در زمینه ارتقاء دانش ذیحسابان می بایست انجام شود که در گام نخست تلاش هایی در سطح وزارت خانه جهت مشاوره فنی به ذیحسابان در راستای دفاعیات مناسب به گزارشات ارسالی به دستگاههای نظارتی در حال انجام شدن می باشد.

     یکی از مسائل مهم آن است که ذیحسابان دانش فنی را در کنار دانش مدیریتی خود بایستی ارتقائ داده و آموزه های کاربردی از قبیل حسابداری تعهدی ، دستورالعمل ها و قوانین جهت برخورداری حداکثری از ظرفیت های ذیحسابان کسب و کارگاههای آموزشی برگزار گردد و جلسات به صورت دوره ای و منظم با استانها جهت انتقال دانش انجام گیرد. و در آخر به سئوالات همکاران ذیحساب پاسخ دهی لازم انجام گرفت و از ذیحسابان بازنشسته و جوان و با استعداد تقدیر و تشکر به عمل آمد.

جلسه راس ساعت 12 با صلواتی بر محمد و آل محمد به پایان رسید.    


 
امتیاز دهی
 
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^