نام زیرپورتال : بوشهر
اخبار

1396/5/16 دوشنبه

اولین جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع استان

اولین جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع استان در سال 1396 ساعت 9 صبح روز سه شنبه در محل دفتر کار استاندار محترم و به ریاست ایشان با حضورت اعضاء برگزار گردید


صورتجلسه
 
اولین جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع استان در سال 1396 ساعت 9 صبح روز سه شنبه در محل دفتر کار استاندار محترم و به ریاست ایشان با حضورت اعضاء برگزار گردید.
در ابتدا آقای بیات مدیرکل محترم امور اقتصادی و دارائی استان و دبیر ستاد ، ضمن عرض خوش آمد گویی به اعضاء به بررسی مصوبات جلسه قبل پرداختند و سپس گزارش عملکرد 4 ماهه درآمدهای استان در سال 1396 را ارائه دادند که بر این اساس جمع کل درآمدهای استان در 4 ماهه اول بدون احتساب مالیات اشخاص حقوقی دولتی 4954 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه از دوره قبل 34 درصد کاهش داشته و نسبت به مصوب قانون بودجه 64 درصد تحقق نشان می دهد و با احتساب مالیات اشخاص حقوقی دولتی 6019 میلیارد ریال معادل 75/25 درصد کاهش نسبت به دوره قبل و 85/77 درصد تحقق درآمد نسبت به مصوب قانون نشان می دهد .
در ادامه ایشان در مورد وضعیت عوارض آلایندگی و اهمیت آن صحبتهایی را بیان داشتند و در همین زمینه نیز جناب آقای بهمنی مدیرکل محترم امور مالیاتی استان بوشهر گزارشی را از وضعیت عوارض آلایندگی وصول شده در سال 95 و 96 ارائه دادند .
سپس آقای دلشب مدیرکل محترم محیط زیست استان در زمینه مجوزهای آلایندگی و چگونگی صدور آنها صحبت فرمودند و در همین راستا بیان گردید که جلساتی با همکاران محترم اداره کل اطلاعات استان ، سازمان بازرسی ، اداره کل امور مالیاتی استان و بازرسی سازمان محیط زیست کشور برگزار شده تا وضعیت مجوزهای صادر شده را بررسی نمایند .
در ادامه جناب آقای باستی معاون محترم امور عمرانی استانداری در خصوص اهمیت منابع حاصل از عوارض ها به ارائه گزارش پرداختند . در همین زمینه ایشان فرمودند اثر این منابع اعتباری ، و حجم آن برای شهرها و روستاهای استان اثر مثبتی دارد و با توجه به کمبود شدید اعتبارات شهرداری ها که بعضاً چندین ماه است که حتی قادر به پرداخت حقوق پرسنل خود نیستند از اهمیت بالایی برخوردار است .
 
بر اساس گزارش ایشان ما 26 پتروشیمی داریم که از سال 94 تا کنون فقط 13 مورد از آنها آلاینده معرفی  شده اند .
در ادامه جناب آقای دکتر سالاری استاندار محترم بوشهر و رئیس ستاد فرمودند که ما به دنبال جریمه کردن شرکتها نیستیم و میخواهیم که آلایندگی وجود نداشته باشد تا مردم منطقه در محیطی سالم زندگی کنند ، اما چنانچه برخی شرکتها بدون رعایت مسائل ایمنی زیست محیطی ، نسبت به آلوده سازی منطقه اقدام نمایند موظفند عوارض مربوطه را پرداخت نمایند . ایشان همچنین فرمودند با صدور مجوزهای عدم آلایندگی برای برخی شرکتهایی که بعضاً باعث آلودگی محیط شده اند منابع مالی زیادی از استان دریغ شداه است که شایسته است این مسأله با مدیریت صحیح مرتفع گردد.در پایان جلسه ایشان با رهنمود های لازم را در خصوص وصول درآمدهای استانی و پیگیری مسائل مربوطه ارائه نمودند و بر اساس دستورات ایشان مصوب گردید :
  1. فهرستی از واحدهای پتروشیمی در استان شامل 26 شرکت مشمول آلایندگی از طرف استاندار محترم به آقای دلشب تحویل داده شد که مقرر گردید تا پایان وقت مورخ 3/5/96 فرم تکمیل شده مذکور به اداره کل امور مالیاتی استان و همچنین دبیرخانه ستاد ارائه گردد .
  2. مقرر گردید در جلسه بعد گزارشی از وضعیت نهایی دوره های مشمول آلایندگی شرکتها از طرف اداره کل محیط زیست ارائه گردد.
  3. با توجه به اهمیت موضوع گواهی محل اقامت قانونی شرکت ها به ویژه در منطقه اقتصادی و انرژی پارس و اثر آن در افزایش و کاهش درآمدها ، مقرر گردید در جلسه بعد این موضوع به صورت اختصاصی مورد بررسی قرار گیرد .این جلسه راس ساعت 11:45 با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد به پایان رسید .
     
     
     

 
امتیاز دهی
 
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^